Cadet team vybojoval v Praze 4. místo

O prodlouženém víkendu ve dnech 2. až 4. listopadu 2007 jsme se vydali s kormidelníky Cadet teamu na tradiční pražský teamracingový závod – Velká cena Prahy. Podzimní teamrace se tradičně jezdí na lodích 420 a pořadatel YC CERE přijal limitní počet 12 šestičlenných týmů. Další týmy bohužel musel z kapacitních důvodů odmítnout.

Naše děti se tedy utkaly v konkurenci 72 jachtařů, kteří standartně jezdí na různých lodních třídách, ať již jednoposádkových, jako je Evropa, Laser, Finn či Optimist, tak dvouposádkových jako je 470, Fireball, 420, a další. Závod je takovou tečkou za jachtařskou sezónou okruhářů napříč všemi lodními třídami.

Do Prahy jsme s Cadet teamem Brno ve složení Šimon Seidl, Matěj Fanta, Kamila Ráčková, Beata Alexová, Jakub Hykrda a Markéta Kupská přijeli již v pátek odpoledne na plánovaný trénink. Za slabého větru jsme měli možnost potrénovat zejména rychlost a techniku jízdy, což se později ukázalo jako výhoda našeho týmu. Ubytování jsme měli zajištěno k nedalekém zařízení Domu dětí a mládeže.

Závodní týmy byly rozlosovány po šesti týmech do červené a zelené skupiny. Náš tým byl přiřazen do červené skupiny, která závodila v sobojích „každý s každým“ sobotní dopoledne. Čekala nás hned první rozjížďka plánovaná na devátou hodinu, což pro nás znamenalo brzké vstávání a přípravu lodí. V sobotně dopoledním zápolení jsme v pěti rozjížďkách vybojovali 3 výhry a utrpěli 2 prohry. V průběžném pořadí jsme byli hodnoceni na druhém místě červené skupiny a postoupili do soubojů zlaté skupiny.

Sobotní odpoledne bojovaly týmy v zelené skupině a my jsme naše volno využili k návštěvě pizzerie, kam nás vzhledem k dosavadním úspěchům pozval trenér. Po soubojích zelené skupiny jsme opět nastoupili na scénu do soubojů skupiny zlaté. V pozdně odpoledních hodinách však vítr zeslábl a my jsme mohli odzávodit pouze jednu rozjížďku proti týmu SCM. Následující rozjížďky byly odloženy na další den, takže jsme „vyhráli“ balení lodí a následující nedělní ráno opětovné strojení lodí první rozjížďky dne.

Na neděli předpověď slibovala silnější severozápadní vítr. Na kopcích takto skutečně foukalo, v údolí Vltavy u Podolského nábřeží se však lodě krčily ve stínu kopců. Závodilo se tedy za slabšího větru a nedělní ráno patřilo soubojům zlaté skupiny ve které jsme dvakrát prohráli a jednou zvítězili a průběžně se zařadili na nečekané 3. místo celkového pořadí.

Následovala vyřazovací část závodu – Stupně ke zlaté. Postupovalo se od nejzadnějších týmů a na nás došla řada až kolem třetí hodiny. Nepodařilo se nám obhájit třetí místo a v konečném učtování jsme skončili na 4. pozici celkového pořadí.

Naše umístnění nikdo nečekal, náš cíl stanovený před závodem jsme splnili na 800%. A tak jsme plni zážitků v neděli večer odjížděli domů pochlubit se rodičům, jak skvělé jachtaře doma mají.

Oficiální výsledkovou listinu doplníme v průběhu týdne, jakmile bude k dispozici.

Přílohy a odkazy: