Mistrovství ČR v závodě družstev 2012: bronzové medaile pro tým LSB

27. – 28. 10. 2012, Praha, Vltava

O uplynulém víkendu se v Praze pod Vyšehradem konalo Mistrovství České republiky v závodě družstev. Lodní Sporty Brno postavily dva týmy – LODNÍ SPORTY BRNO 1 ve složení Tereza Huková, Vašek Huk, Šimon Sedil, Kuba Košvica, Jean Baptiste Janča a Ondra Lubuda a LODNÍ SPORTY BRNO 2 ve složení Marek a Saša Pavlovští, Martin Vašík, Anna Synková, Radka Klusáčková a Klára Janderová.

Počasí přálo. Alespoň částečně: stabilní severní vítr 3-6 m/s podél řeky. Ale. Teplota poklesla na 0°C, vytrvale sněžilo (pokud zrovna nepršelo) a brzy se Vyšehrad a okolní kopečky byly pokryty pokrývkou.

Lodní sporty Brno 1 nastoupily do soutěže lépe a vyhrály první tři rozjížďky. Bohužel dále se jim v základní části nedařilo a do vyřazovacích částí postoupily až z 9. místa. V neděli vyhrály pouze jeden zápas proti Králově družině (2:0), ale byly vyřazeny týmem Castle Crasher (0:2). Pro náš první tým to znamenalo celkové deváté místo.

Tým Lodní Sporty Brno 2 se v základní části rovněž trápil a s 5 vítězstvími a 6 prohrami jsme postoupili do nedělních bojů z šestého místa. V základní části dominoval tým JALOVÝ VÝKON s Honzou Kittlerem beze ztráty bodu před týmem QWERTZ s jednou prohranou rozjížďkou. Třetí místo držel slovenský tým EUROVAL.

První rozjížďka ve vyřazovacím souboji proti Castle Crashers nedopadla pro LSB2 optimisticky a jediná prohra nás dělila od vyřazení. Pak přišel obrat a osm vítězství v řadě (Castle Crashers 2:1, YC CERE 2:0, Králova dužina 2:0, EUROVAL 2:0) než jsme konečně narazili na zdatného soupeře – pozdějšího vítěze – tým QWERTZ (0:2). Čtyři vítězné souboje nás vynesly na bronzovou příčku. Finále mezi JALOVÝM VÝKONEM a týmem QWERTZ skončilo ve prospěch druhého týmu (1:3). Honza Kittler (člen týmu Jalový výkon) tak vybojoval stříbrnou medaili.

Ve srovnání s loňským ročníkem přibyli kvalitní soupeři. Zejména týmy Jalový výkon a QWERTZ se mohou pyšnit zvučnými jmény českého jachtingu a českého týmrejsingu. V dané konkurenci jsou bronzové medaile týmu LSB velkým úspěchem.