Lipno, O krále Šumavy 2006

Od neděle do pondělí ve dnech 1. – 3. 7. 2006 se konal tradiční závod na Lipenské nádrži s názvem O krále Šumavy, který pořádal Jachetní klub Černá v Pošumaví. Na Lipno zavítali závodníci lodní třídy Flying Dutchman, pro které byl závod po čtyřech letech mistrovstvím České republiky, a dále závodníci lodních tříd Cadet a Fireball, pro které se závod započítaval do pohárové soutěže České republiky.

Na Lipno se nám z Lodních sportů vůbec poprvé podařilo zařídit vyjímku pro motorový člun, coby podpůrný trenérský člun.

V sobotu byl po slavnostním zahájení závodu start rozjížďky plánován na dvanáctou hodinu, který pro příznivý severní vítr o rychlosti kolem 6 m/s mohl být dodržen. Závodní trať postavená v lokalitě před jachetním klubem však byla příliš blízko břehu a vitr se do značné míry stáčel. Pro druhou rozjížďku tak velel hlavní rozhodčí k přesunutí tratí více na jih, kde mohly být odjety další dvě rozjížďky.

V neděli nám počasí slibovalo krásný jachtařský zážitek. Očekávané předpovědi se vyplnily a slunečný den s příjemným severovýchodním větrem umožnil závodní komisi a závodníkům dokončit 4 rozjížďky.

V pondělí bylo ještě o něco tepleji a slunečněji a vítr se stočil více z východu. V příjemném větru kolem osmi metrů se odjely další tři příjemné rozjížďky.