Velká cena Optimist 2004, Nové Mlýny – zpráva ze závodu

O prvním květnovém víkendu se naše cadetské družstvo zúčastnilo prvního závodu ze série poháru ČR v lodní třídě Cadet. Závod se jménem „Velká cena Optimist“ se konal ve dnech 1. a 2. května 2004 na Novomlýnské nádrži.

Ráčková – Ráčková
náhradnice Musilová (Helča nakonec jela s nerativickým Kubou Danielem)

Pořadatelé sobotní dopoledne přivítali neuvěřitých 28 posádek lt. Cadet z ČR, Slovenska i Polska. Přivezli jsme si s sebou i motorový člun Lodních sportů, čehož pořadatelé obratem využili a nominovali mě do JURY.

Závod se odehrával pod píšťalkou naší Vlasty Novákové. Na dodržování pravidel dohlížela JURY pod vedením Milana Chmelaře z YCB. Větrná předpověd na sobotu se s přesností švýcarského hodináře vyplnila. Svěží vítr od rychlosti v nárazech až 13 m/s prověřil síly všech závodníků v pěti rozjížďkách, které se ten den odjely.
V neděli už nám vítr moc nepřál, a tak se přes veškerou snahu ZK nepodařila žádná další rozjížďka ujet.

Nejlepší naší posádkou se v tomto závodě zaslouženě stali Martin Cvan s Pavlem Matouškem, kteří obsadili 11. místo v absolutním pořadí (v českém absolutním pořadí to bylo 5. místo).

Post nejlepší žákovské posádky si ze závodu odnáší Alexander Havetta s Václavem Hukem, kteří byli vyhlášení na broznové příčce v kategorii od 14 let (celkově skončili na 19. místě)